Radosław Jarosik | Roy Joy

altINSTRUKTOR TAŃCA:

SALSA New York Style on2 - MAMBO on2,
PACHANGA, BOOGALU,
CHA CHA New York Style,
Rueda de Casino on2, Salsa Cubana on2,
WEST COAST SWING,
BACHATA STYLE, RUEDA de BACHATA,
BACHATA DOMINICANA KIZOMBA.


Od dziecka miał dużo wspólnego z muzyką i tańcem. Pierwsze kroki w tańcu stawiał już w trzeciej klasie szkoły podstawowej w jednym z Częstochowskich klubów tanecznych. Ukończył również szkołę muzyczną I stopnia w Częstochowie i kontynuował naukę w niej jeszcze przez dwa lata na II stopniu. Gra na instrumentach perkusyjnych i fortepianie, rodzina z tradycjami muzycznymi. Wszystko to miało duży wpływ na jego młodość oraz późniejsze zainteresowania i pasje - mowa tu oczywiście o tańcu.
Roy obecnie jest Instruktorem Tańca. Jego specjalizacja to:
MAMBO on2 (czyli tak zwana SALSA New York Style on2), CHA CHA New York Style, WEST COAST SWING, KIZOMBA, RUEDA de BACHATA - wzbogacone elementami tańca jazzowego i klasycznego.
Jego doświadczenia dają mu dzisiaj ogrom podstaw rytmicznych i świetne wyczucie oraz swobodę w tańcu.

Swój pierwszy kontakt i amatorską przygodę z SALSĄ zaczął już w 2001 roku wraz z przyjaciółmi.

Salsą poważnie zaczął interesować się we wrześniu 2004 roku po zaprzyjaźnieniu się i zorganizowaniu w Częstochowie warsztatów z Warszawską formacją i szkołą salsy Salsa Libre. Szybki progres, oryginalny i elegancki styl Roya szybko zaczął być zauważany również przez tych najlepszych salsero, min. przez znakomitą tancerkę i jedną z najbardziej zasłużonych Polskiej i Światowej salsy Anię Chagowską. Współzałożycielkę i prowadzącą wraz z Markiem Domańskim Warszawską formację i szkołę salsy ”Salsa Libre. Dała mu wiarę w to co robi oraz pchnęła go i namówiła do otwarcia własnej szkoły i nauczania salsy.
Tak powstał projekt i szkoła SALSA FEVER - Studio Alternatywnych Form Tańca i Ruchu - 4 maja 2005 roku.

Zajęcia z Royem to znakomity przekaz techniki na wesoło, dogłębne poznanie swojego ciała i wylane siódme poty. Royem kieruje bardzo ważna dewiza, każdy ma swoją własną drogę życia i swoją własną drogę jego poznawania i zrozumienia - Nauczyciel ma być inspiracją dla ucznia a nie jego drogą do poznawania siebie.
Nauczyciel ma pomóc znaleźć własną drogę zrozumienia tańca uczniom a nie narzucić ta którą sam przeszedł.
Nauczyciel ma za zadane wydobyć z uczniów w tańcu samych siebie - pokazać ich osobowość, naturę, wnętrze i dopasować do ich warunków fizycznych nie narzucając przy tym samego siebie.

Obecnie oprócz tematyki SALSY Roy specjalizuje się i rozwija swoją pasję tańca w WEST COAST SWING.

Roy uczył się tańca zarówno na warsztatach, światowych festiwalach i kongresach, jak również w toku indywidualnym u znakomitych Tancerzy.