SALSA New York Style on2 - Poziom 1

Kurs SALSY NEW YORK Style on2  z elementami CZA-CZA-CZA  i RUMBY AFRO-KUBAŃSKIEJ na poziomie "1" trwa sześć miesiący. Na lekcjach uczymy się podstawowych kroków i figur salsy z zakresu Poziomu "1". Dodatkowo wprowadzamy tutaj naukę pojedynczych obrotów w wersji spinowej i uczymy kursantów tworzyć własne kroki solowe z bazy tych których uczymy.

Pierwsze 10 minut zajęć to rozgrzewka a w niej praca ciała (Body movement), podstawowe obroty, footworki z solowymi krokami "shine steps" – czyli CZĘSTOCHOWA SALSA wszystko to co daje nam później swobodę w tańcu.

Pozostały czas to salsa w parach.


Już od pierwszych zajęć zwracamy bardzo uwagę na technikę kierując się zasadą, że:

„czym skorupka za młodu nasiąknie,
tym na starość…”


Kurs Salsy New York Style on2 na poziomie 1 podzielony jest na sześć podprogramów miesięcznych CZĘSTOCHOWA SALSA-  przy czym każdy z nich to od dzielny program kroków, figur i technik ich prowadzenia - połączonych pod koniec każdego miesiąca w cały układ. W Siódmym miesiącu jest awans na wyższy poziom 2 - do wyboru jedna z kilku grup 2 - możliwość dopasowania dnia i godziny według wyboru grupy.
Sześciomiesięczny program poziomu "1" daje nam pełną swobodę przy przyswajaniu kolejnego poziomu "2".


Po ukończeniu wszystkich poziomów kursów z nami, jak również w trakcie nauki, zachęcamy dodatkowo do korzystania z warsztatów, kongresów i festiwali z najlepszymi tancerzami z kraju i ze świata, aby ciągle rozwijać swoje umiejętności.