Co to jest Salsa ?

"SALSA"

BębnyW tematyce tańca i muzyki początkowo słowa tego zaczęto używać jako nazwy określającej taneczną muzykę latynoską, z czasem również niemal że wszystkie nagrania afro-kubańskich rytmów.

Słowo to miało określić zmysłowość i smak tej muzyki które są jak dobrze przyprawiony sos – w pierwotnym bowiem znaczeniu słowo ”SALSA” oznacza sos.

Z czasem zwrotu tego zaczeli również używać artyści reprezentujący ten rodzaj muzyki do przyspieszenia jej tempa i uczynienia jej bardziej "pikantną". Często kierując go również do tancerzy, by ożywili swój występ i aby stał się on bardziej "gorącym".
Stąd właśnie wziął się częsty towarzyszący tej muzyce okrzyk: "SALSA!!!”

Dzięki temu że ”SALSA” opiera się na korzennej muzyce a do jej ewolucji przyczyniali się i przyczyniają ludzie z całego świata, wraz ze swoją regionalną kulturą i naturalnością, stała się ona tematem niesamowicie popularnym i pozbawionym sztucznych zasad oraz schematów, które tak często występują w innych tańcach.
Tematem dla każdego!!!

Jest ona czystą formą zabawy, gdzie najważniejszy jest styl tancerza i jego umiejętności dostosowania ruchów ciała do samego siebie. Powoduje to, że bez względu na wygląd, kondycję fizyczną czy wiek, jest dla każdego. Dlatego na całym świecie wszyscy chcą tańczyć "SALSĘ".

Autor:
Radek Jarosik