Zajęcia z podziałem na dwie grupy osób podczas jednych zajęć.
Grupa dla singli - tańczymy ze zmianą w parach!
Grupa dla par - tańczymy tylko w swojej parze!
Rueda de Casino tańczona jest w okręgu przez kilka par równocześnie.
Zajęcia dla: Młodzieży, Dorosłych, Par, Par Narzeczeńskich i Małżeńskich, Osób Solo - Singli.
Najlepszy na: Salsotekę - Latynoską Salsową Imprezę Klubową, Koncert Latynski, Wesele, Pierwszy Taniec, Półmetek, Studniówkę
Każdy poziom - to konkretny zasób figur z zakresu Salsa Rueda.
Jesteśmy we Wrocławiu prekursorami i pierwszą profesjonalną Szkołą tanecznych stylów:
Salsa New York On2 & West Coast Swing.
Zadzwoń do nas
Dowiedź się dokładnie i szybko! Tele info: 888 777 040 E-mail info: info@salsafever.pl
Poniżej rozpisane terminy Kursów dla początkujących, a pod nimi grafik. Przewiń – zjedź w dół i sprawdź.
Koniecznie obejrzyj wszystkie materiały video i upewnij się – na co się zapisujesz.
Nowe kursy dla początkujących
Mianem Poziomu FIRST STEP – określamy tylko Pierwszy Miesiąc nauki podstawowych kroków. Drugi miesiąc to już poziom FUNDAMENT kontynuacja rozwoju ruchowego, który trwa 2 miesiące. Cały poziom początkujący trwa łącznie trzy miesiące.
Wszystkie ogłaszane poniżej kursy zawsze są rozpoczynane od całkowitego zera umiejętności Kursanta.
Słowo „rueda” oznacza po hiszpańsku „koło”, „okrąg”, natomiast „SALSA CUBANA” to po prostu określenie geometrii komunikacji w parze SALSY CUBANY. Ot, cała tajemnica tego tańca: salsa tańczona w okręgu przez kilka par równocześnie. Istotą ruedy jest przede wszystkim dobra zabawa jej uczestników. Nie jest to więc żaden układ choreograficzny. Każda z figur ma swoją nazwę.
Dziś zależy nam przede wszystkim na tym, aby wszystko „wyszło” i żeby wszyscy równo zatańczyli zawołaną figurę. Traktujemy ruedę jako swojego rodzaju choreografię, choć przecież układ i kolejność figur jest zawsze przypadkowy. Tymczasem tradycyjnie zabawa polegała na stopniowym wykluczaniu z koła jak największej ilości tańczących! Leader (osoba prowadząca ruedę) opowiadał dowolną historię i w zdania wplatał ukryte nazwy figur ruedy. Kto się zagapił i nie zatańczył na czas – odpadal i w efekcie zostawały tylko te najbardziej spostrzegawcze pary. 🙂
Wybrana spośród tańczących osoba „prowadzi” ruedę, wołając nazwę figury, którą potem wszyscy synchronicznie wykonują. Te tzw. „figury” to często bardzo proste i symboliczne ruchy, np. pocałowanie partnerki w rękę, czy stuknięcie biodrem sąsiada, etc. 😉 Nazwy figur są w miarę uniwersalne, zwłaszcza te podstawowe, czyli jeśli raz nauczycie się tych nazw, możecie śmiało włączyć się w ruedę gdziekolwiek na kuli ziemskiej!